تبلیغات
بزرگترین آرشیو پروژه های طراحی معماری،طراحی،شیت بندی،ماکت - برج شارد؛ رنزو پیانو و هرمنوتیک هرم فوق تکنولوژیک


برج شارد لندن (The Shard)‏ برجی هرمی شکل در لندن است. این برج با ارتفاع ۳۰9.6 متر بلندترین برج اتحادیه اروپا؛ دومین برج بلند در اروپا ( پس از برج مرکوری مسکو) و چهل و ششمین ساختمان بلند دنیا است. این آسمانخراش در سال 2000 میلادی توسط رنزو پیانو طراح ایتالیایی شده است (منبع الهام وی برای طرح این برج ؛ دکل کشتی های قرن 18 میلادی و همچنین خطوط ریل قطار شهری اطراف آن بوده است.)، وساخت این برج در ماه مه ۲۰۱۲ پیش از برگزاری بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۲ لندن به پایان رسید.

و از ابتدای ماه فوریه 2013 به روی عموم باز میگردد . هزینه ی ورود به این ساختمان برای بزرگسالان 24.95 پوند خواهد بود و پیش بینی میشود سالانه پذیرای دو میلیون بازدید کننده باشد .حداکثر ارتفاع قابل دسترسی برای عموم 244 متر است - دسترسی به این ارتفاع با آسانسور هایی با سرعت شش متر بر ثانیه فراهم میشود – که حس ناپدید شدن در میان آسمان را به بازدیدکنندگان القا میکند . این برج دارای 72 طبقه میباشد .

به شکل هرمی نامنظم طراحی شده است و به طور کامل در پوسته ای شیشه ای قرار دارد . همچنین این برج با ایجاد خط آسمانی جدید برای کلان شهر لندن ؛ از فاصله ی چهل مایلی مشخص است . در داخل این آسمانخراش هتلی پنج ستاره رستورانها، ادارات و آپارتمانهای لوکسی ( با قیمت هایی در حدود پنجاه میلیون پوند) ساخته شده و بین طبقات ۶۸ تا ۷۲ ، چشم انداز ۳۶۰ درجه ( پانوراما ) از لندن قرار می گیرد. رنزو پیانو برای جلوه دادن نما پانل های شیشه ای زاویه دار در نظر گرفته است ( برای منعکس کردن نور خورشید به آسمان بالا، به طوری که ظاهر این ساختمان با توجه به آب و هوا و فصول را تغییر دهد). بدین منظور از یازده هزار پانل شیشه ای در این ساختمان استفاده شده است .(عکسها در ادامه مطلب)

با سپاس ...
طراحان برتر
cadonlineطبقه بندی: فناوری و معماری،
برچسب ها: برج شارد، رنزو پیانو، هرمنوتیک هرم فوق تکنولوژیک، مقالات معماری،

  • دانلود فیلم
  • خرید vpn
  • ضایعات